Пом’якшити удар для бізнесу від впровадження Податкового Кодексу неможливо

11.02.2011

Норми самого податкового не дають це зробити, навіть лояльно налаштованим громадським об’єднанням фахівців та спеціалістів.

11 лютого 2011 року відбулося засідання Комітету з питань оподаткування Української Асоціації Сертифікованих бухгалтерів та аудиторів. Єдиним питанням повістки дня було обговорення проблемних питань Податкового Кодексу України. Члени комітету на перше засідання в цьому році винесли близько 20 питань, по яким, на їхню думку, було би доречно отримати офіційне тлумачення, так як з їх точки зору ці питання урегульовані не однозначно. В минулому році це було би зробити не важко. Від імені Асоціації було би надіслано запит в Податкову Адміністрацію України та, навіть можливо, надали би допомогу в написанні відповіді в рамках роботи в колегії при ДПА, при цьому суспільство та фахівці отримали би можливість відносно швидко зняти всі проблемні питання та пом’якшити удар від, м’яко кажучи, некоректного прийняття та введення в дію Податкового Кодексу.

Але в цьому році це зробити фактично не можливо, у зв’язку з введенням в дію того ж самого Податкового Кодексу, 52-га стаття якого гласить: «52.2. Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію». Відповідно до цього, отримання роз’яснень Асоціацією Сертифікованих бухгалтерів та аудиторів не допоможе в роботі ії членам, бухгалтерам, які працюють на провідних підприємствах, в тому числі на підприємствах з іноземними інвестиціями.

Таким чином влада фактично зробило все можливе, щоб проведення податкової реформи проходило якнайважче, починаючи з прийняття ПК України в грудні минулого року з введенням в дію через 27 днів, а не через пів року, як це робиться в цивілізованих країнах, та в супереч діючому на той момент Закону України «Про систему оподаткування», закінчуючи усуненням громадських об’єднань від процесу централізованих запитів. 

 

Марія Ростецька,

Сертифікований бухгалтер практик, 

член комітету з питань оподаткування 

Української Асоціації Сертифікованих бухгалтерів та аудиторів

Комментировать

Войдите или зарегистрируйтесь чтобы отправлять комментарии.

Членство в ФОБИС-АСБОУ

Присоединяйтесь к сообществу профессионалов оценочного бизнеса.

 

Заявление на членство

Скачать заявление на членство
в ФОБИС-АСБОУ

 

Киев, ул. Тарасовская, 9
 
Тел.+380 (50) 49 22 0 22