Коментар президента ФОБІВ Павлюк Т. В. з приводу ситуації, що склалася на ринку оцінки для каналу "Перший національний"

15 июня 2012

Повернулися на вихідну позицію. Фонд держмайна скасував свої скандальні накази, які обмежували діяльність оцінювачів нерухомості. Експерти заявляли: накази Фонду фактично монополізували ринок. Чим загрожували нововведення - розкаже Юлія Галушка.

Викинуті з ринку аудитори нерухомості обурюються: вони залишилися без роботи. Адже тепер проводити обов'язкове оцінювання квадратних метрів для оподаткування будуть лише 12 компаній, а це чотири десятки людей. Раніше їх на ринку було 9 тисяч. Вони б також хотіли отримати нові сертифікати, але навчальний центр - перестав діяти. Отже, виникає дефіцит послуги.

Людмила Туровська, заслужений оцінювач Українського товариства оцінювачів:

- Предположим, 300 тысяч работ. Поделим на число дней, на число месяцев и на число оценщиков, которые я говорю. Получается, что один оценщик за один день должен сделать 15-20 оценок. Он осматривал здание снаружи, осматривал подъезд, он фиксировал все это на фотографию, осматривал близость остановок общественного транспорта.

Так оцінювачі звикли працювати. Тетяна Павлюк нарікає: за новими нормами, виїжджати на місце, щоб оцінити об'єкт нерухомості - не обов'язково. Це можна зробити дистанційно, заповнивши анкету на сайті фірми-оцінювача. Результат надішлють поштою. Через монополію, ціни на послуги зросли в десятки разів. Ось на інтернет-форумі жінка, яка хоче купити квартиру, пише: за свою роботу оцінювачі загадали 2000 гривень, тоді як попередники взяли лише 300. І це не межа, кажуть нотаріуси. Подекуди за оцінювання квартири в центрі Києва ділки просили тридцять тисяч гривень!

Тетяна Павлюк, президент Федерації оцінювачів бізнесу та інтелектуальної власності:

- Люди теряют дважды. Первый раз - когда они платят явно завышенную стоимость услуг оценочной компании. Второй раз - когда будут оплачивать госпошлину или налог. Потому что какую стоимость им поставят - никто не знает.

Отже, ринок нерухомості завмер. Що робити - не знали навіть нотаріуси.

Гліб Леонтьєв, приватний нотаріус:

- Оскільки закон зворотної сили не має, вирішили приймати оцінки, зроблені до 30 травня. Деякі нотаріуси повністю відмовляли.

Ті, хто залишився без роботи, звернулися до Антимонопольного комітету та Президента. Проти виступив і Прем'єр-міністр. Слів - не добирав.

Микола Азаров, Прем'єр-міністр України:

- Кто-то внес определенные изменения в закон. Пролоббировал, что эти изменения прошли все инстанции. На что эти аферисты рассчитывали? Они что - думали, что это правительство проглотит и смирится с этим?

Не змирилися. По обіді голова Фонду держмайна заявив: хотіли як краще - подолати корупцію, щоб клієнти й оцінювачі не контактували, а отже - і не могли домовлятися. Утім рішення було передчасним.

Олександр Рябченко, голова Фонду держмайна України:

- Ситуація на ринку оцінки буде повернута у той стан, в якому вона перебувала в середині травня чи за 3 місяці до того. Всі, хто раніше працював на цьому ринку, можуть працювати й надалі.

Юлія Галушка, журналіст:

- Повернутися до теми запровадження так званої незалежної оцінки квадратних метрів для оподаткування нерухомості у Фонді держмайна обіцяють за 2-3 роки. За цей час хочуть навчитися готувати фахівців та налагодити систему безконтактного оформлення документів. Юлія Галушка, Володимир Тихомир. Перший Національний.
 

Комментировать

Войдите или зарегистрируйтесь чтобы отправлять комментарии.

Членство в ФОБИС-АСБОУ

Присоединяйтесь к сообществу профессионалов оценочного бизнеса.

 

Заявление на членство

Скачать заявление на членство
в ФОБИС-АСБОУ

 

Киев, ул. Тарасовская, 9
 
Тел.+380 (50) 49 22 0 22